niedziela, 1 marca 2015

Cafe Latte dla dzieci, z kawą zbożową

Pyszna kawusia, którą można wypić w towarzystwie dzieci i z dziećmi. Frajdą jest dla maluchów, że mogą wypić taką "dorosłą" kawę z piankę, taką co mama. Polecam !

W wersji dla dorosłych oczywiście kawę zbożową zastępujemy zwykłą :)

Składniki (250 ml):

  • 80 ml gorącej wody
  • 2 łyżeczki kawy zbożowej instant lub zaparzonej tradycyjnie
  • 125 ml mleka
  • cukier do smaku (u mnie 2 łyżeczki na kawę)

Przygotowanie:

W osobnym kubeczku zrobić kawę zbożową - 2 łyżeczki kawy zalać gorącą wodą (po zawrzeniu, czekam 2 minutki). Jeśli ktoś lubi słodką kawkę, można zaparzyć już z cukrem.

Mleko podgrzać z cukrem (lepiej się spieni), spienić spieniaczem do mleka. Spienione mleko wlać do szklanki w której będziemy pili kawę, tak około 2/3 wysokości szklanki już spienionego mleka (ja mam taki mały spieniacz, którym mleko od razu spieniam w szklance). Delikatnie wlać kawę do spienionego mleka. Utworzą się trzy warstwy kawy. Górę dowolnie udekorować - cukrem cynamonowym lub startą czekoladą.

Pianka nie wyszła mi za wysoka, ponieważ użyłam mleka 2%. Moja mama czasami do mleka dodaje odrobinę śmietanki - wtedy ma pianę na pół szklanki.

Smacznego!
Zainteresował Cię jakiś przepis? Świetnie! Przygotowałaś/eś w domu? Jeszcze lepiej :) Jeśli masz ochotę to podziel się z nami zdjęciem wykonanej potrawy. Zdjęcia można przesyłać w wiadomości prywatnej lub na ewak1986@mail.com :)

0 komentarze :

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Obsługiwane przez usługę Blogger.

© 2015 kocham.. lubię.. gotuję.., AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena