czwartek, 1 sierpnia 2019

Konfitura wiśniowa z amaretto


Kolejna propozycja na wiśnie z amaretto - w formie tradycyjnie długo smażonej konfitury, słodziutkiej, ze szklistymi owocami nasączonymi syropem cukrowym. Zapraszam na inne przetwory z amaretto: dżem z pektynąwiśnie w syropie, oraz sok z amaretto. Polecam serdecznie :)

Składniki:

  • 3 kg wydrylowanych wiśni
  • 2 kg cukru
  • 1 szklanka wody
  • 180 ml amaretto

Przygotowanie:

Wydrylowane wiśnie zasypać 1 szklanką cukru i pozostawić na 1-2 godziny aż puszczą sok. Po tym czasie w szerokim rondlu umieścić resztę cukru i wodę, ugotować gęsty syrop. Do gorącego syropu przełożyć wiśnie wraz z puszczonym sokiem, zagotować, skręcić moc palnika i smażyć konfitury do zgęstnienia. Podczas smażenia unikać intensywnego mieszania, tylko mieszać poruszając garnkiem. Smażenie rozłożyć sobie na raty i smażyć przez 2-3 dni - zagotować wiśnie, smażyć kilkanaście minut i pozostawić do ostudzenia. Smażenie powtórzyć kilka razy. Konfitura będzie gęstniała również podczas studzenia. Podczas ostatniego smażenia dodać amaretto, zagotować i pogotować chwilkę aż alkohol odparuje.

Gotową gorącą konfiturę przełożyć do wyparzonych i wypieczonych wcześniej słoiczków, zakręcić wieczka i odstawić do góry dnem. Konfitur nie trzeba pasteryzować, lecz ja dla pewności zawsze pasteryzuję 15 min tradycyjnie w wodzie, licząc czas od zagotowania się wody w garnku.

Smacznego!
Zainteresował Cię jakiś przepis? Świetnie! Przygotowałaś/eś w domu? Jeszcze lepiej :) Jeśli masz ochotę to podziel się z nami zdjęciem wykonanej potrawy. Zdjęcia można przesyłać w wiadomości prywatnej lub na ewak1986@mail.com :)

3 komentarze :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Obsługiwane przez usługę Blogger.

© 2015 kocham.. lubię.. gotuję.., AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena